قصه هزار و یک شب شموشک نوشهر به سر رسید

نوشهر نیوز- ظهور پدیده‌های بزرگ فوتبالی در مازندران که اکنون در سطح اول فوتبال کشور و بین‌الملل، هنر و توانمندی ناب فوتبال این استان را به نمایش گذاشته‌اند گواه ریشه‌دار بودن و بازیکن‌سازی شموشک نوشهر است.(یادداشتی از : محمد حسین ملائی کندلوسی)
قصه هزار و یک شب شموشک نوشهر به سر رسید
سال‌هاست که تب ورزش پرهیاهو و مفرح فوتبال همه جهان را در برگرفته و همه افراد از جمله پیر و جوان، زن و مرد و کودک و بزرگ مجذوب خود کرده که در این بین برخی نقاط جهان استعدادها و سرمایه‌های انسانی فوتبالی بسیار بالا و خاصی دارد که چشم‌ها را به خود خیره ساخته است.

برزیل، آرژانتین، ایتالیا، اسپانیا، هلند و چند کشور از قاره آفریقا از جمله کشورهایی هستند که در کنار این کشورها نام ایران در زمینه فوتبال و استعدادهای ناب فوتبال ایرانی نیز با افتخار می‌درخشد و آوازه فوتبال ناب ایرانی سال‌ها است در جهان کاملا پیچیده و شناخته شده است.

جای جای ایران عزیزمان پر از ثروت‌های ناب و درخشان انسانی در ابعاد گوناگون است که استعدادهای فوتبالی یکی از آن ثروت‌های بزرگ و ارزنده در کشورمان است.

در این بین چند استان کشورمان استعدادهای بسیار بالا و خیره‌کننده‌ای در زمینه فوتبال دارند که استان مازندران از جمله آن است.

ظهور پدیده‌های بزرگ فوتبالی در مازندران که اکنون در سطح اول فوتبال کشور و بین‌الملل، هنر و توانمندی ناب فوتبال مازندران را به نمایش گذاشته‌اند گواه این مدعا است و بر هیچ‌کس نیز پوشیده نیست.

میثم بائو، محسن بنگر‌، رحمان احمدی ، محمدرضا خلعتبری، کیانوش رحمتی و مجید ایوبی از جمله بازیکنانی هستند که فوتبال خود را مدیون شموشک نوشهر هستند.

تیم بزرگی همچون شموشک نوشهر که خدمات فوتبالی بسیار ارزنده و قابل تحسینی را به فوتبال مازندران و کشور ارائه کرده‌ پس از درگذشت درویش مالک فقید این باشگاه در پیچ و خم برخی مشکلات گرفتار شد و دیگر شاهد آن شموشک همیشگی نبودیم.

نگاه بسیار ویژه و خاص به فوتبال مازندران و حمایت مداوم از تیم‌های فوتبال مازندرانی مانند شموشک نوشهر و نساجی قائمشهر که به‌صورت خصوصی سعی در بقا خود دارند و سپس ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه و نگهداری ورزشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و مدیریت درست هزینه در فوتبال مازندران، نه تنها می‌تواند مازندران را صاحب بیش از یک تیم لیگ برتری کند بلکه می‌تواند به یکی از قطب‌های بزرگ فوتبال کشور و حتی قاره پهناور آسیا تبدیل کند.

هنری که اصفهانی‌ها از خود به خرج داده و اکنون در آسیا به یکی از قطب‌های بزرگ فوتبال تبدیل شده‌اند که حتی تیم‌های بزرگ شرق آسیا نیز از رویارویی با این دو تیم اصفهانی دچار استرس فراوان می‌شوند.

تیم فوتبال شموشک نوشهر یکی از نامدارترین، پرافتخارترین و قابل احترام‌ترین تیم‌های کشور است که با وجود مشکلاتی که پس از درگذشت درویش مالک فقید این باشگاه بر آن گذشت همچنان محبوبیت خاصی در بین اهالی فوتبال و فوتبال ‌دوستان دارد و مسئولان نوشهر همواره با برگزاری انواع و اقسام جلسات سعی در حل مشکلات این تیم ریشه‌دار مازندرانی داشتند که این تلاش مدیران ورزش‌دوست نوشهر بسیار قابل تحسین است.

اما امسال شرایط برای شموشک نوشهر که محبوب قلب‌ها است فرق کرده و این تیم تحت مدیریت و حمایت شهرداری نوشهر بسیار امیدوارانه‌تر از هر زمان دیگری با قدرت وارد میادین فوتبال شده و نوید روزهای بسیار روشنی برای هواداران شموشک نوشهر خواهد داشت.

باید بپذیریم که شموشک زنده شد، بال گشود و به سمت اوج قله فوتبال ایران به پرواز درآمده است.

در این ارتباط گفت‌گویی با امانی شهردار نوشهر که مدیرعاملی شموشک را نیز برعهده دارد انجام دادیدم که در زیر می‌خوانید.

* شموشک در لیگ 2 به میدان می‌رود

مدیرعامل تیم فوتبال شموشک نوشهر از حضور تیم نوژن شهرداری نوشهر با نام تیم فوتبال شموشک نوشهر در رقابت‌های لیگ دسته دو کشور خبر داد.

علی امانی گفت: تیم فوتبال شموشک نوشهر یکی از تیم‌های با سابقه درخشان در فوتبال کشور است و مردم نوشهر علاقه خاصی به این تیم دارند بنابراین ما نیز با توجه به اینکه در چند سال گذشته این تیم دچار مشکلاتی شد.

این مسئول ادامه داد: بنابراین برای آنکه شموشک از بلاتکلیفی نجات یابد درخواست کردیم تا این تیم به شهرداری نوشهر واگذار شود.

وی یادآور شد: با تصمیماتی که اتخاذ شد در نهایت تیم فوتبال شموشک نوشهر با تمامی رده‌های سنی آن به شهرداری نوشهر واگذار شد و قرار داد آن نیز در مرکز استان امضا شد.

امانی با بیان اینکه اکنون شموشک نوشهر شامل چهار تیم است، بیان داشت: جدا از تیم فوتبال نوژن شهرداری نوشهر که با نام تیم فوتبال شموشک نوشهر در لیگ دو به میدان خواهد رفت، اداره کل ورزش و جوانان استان امتیاز تیم اصلی فوتبال شموشک نوشهر را که در لیگ دسته سه کشور حضور دارد را نیز تحت مدیریت شهرداری نوشهر به مدت یک سال و به صورت قرضی و امانت به بخش خصوصی واگذار کرد.

مدیرعامل تیم فوتبال شموشک نوشهر عنوان کرد: بعد از یک سال امتیاز این تیم در هر رده‌ای از لیگ فوتبال کشور که باشد مجددا از بخش خصوصی به شهرداری نوشهر منتقل می‌شود.

وی اذعان داشت: مجموعه شموشک نوشهر در لیگ 2 و 3 و رده‌های نونهالان، نوجوانان و امیدهای آن در سایر لیگ‌های فوتبال کشوری حضور خواهند یافت.

امانی در پاسخ به این سئوال که او در انتخاب کادر فنی تیم فوتبال شموشک نوشهر که در لیگ دسته سه کشور توپ خواهد زد چه نقشی خواهند داشت، متذکر شد: ما هیچ دخالتی نخواهیم داشت چرا که این تیم به مدت یک سال به صورت قرضی به  بخش خصوصی واگذار شد و همان بخش خصوصی درباره کادر فنی تیم خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی در مورد نظارت شهرداری نوشهر بر تیم دسته سومی شموشک نوشهر گفت: چون اداره ورزش و جوانان آن را به صورت قرضی به بخش خصوصی واگذار کرد بنابراین شهرداری نوشهر صرفا از نظر حقوقی نظارتی بر آن ندارد اما این تیم در سال آینده به شهرداری نوشهر برمی‌گردد.

اضافه کردن نظرکد امنیتی
تازه کردن

Web01